Галъп: 41% от българите са против предсрочни избори срещу 26% за

галъп проучване предсрочни избори

41,3% от пълнолетните български граждани споделят, че по-скоро не са съгласни да има нови предсрочни избори, а 26,5% са на обратното мнение. Това показват данните от ежемесечната независима изследователска програма на "Галъп интернешънъл болкан", съобщиха от агенцията. Изследването е проведено от 2 до 10 юни сред 806 пълнолетни българи по метода "лице в лице" с таблети. Теренът обхваща само частично политическите сътресения от последните седмици, но е показателен за устойчивите фонови настроения в обществото ни, се посочва в съобщението на агенцията.

Почти 40 на сто (39,8) от анкетираните не желаят оставката на правителството срещу 36,7%, които искат кабинетът да се оттегли.

По отношение на казуса с членството на Република Северна Македония в Европейския съюз, 62,8% от пълнолетните българи смятат, че западната ни съседка не е направила достатъчно България да премахне ветото за начало на преговорите, съобщават от "Галъп". Под една десета смятат, че Република Северна Македония е направила достатъчно.

Относно войната в Украйна "Галъп интернешънъл болкан" не отчита структурна промяна на мненията у нас. Агенцията припомня резултатите от свое скорошно проучване, които показват, че 58,8% от запитаните не одобряват действията на Владимир Путин в Украйна, а 23,3% одобряват действията на руския президент.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст