Изпълнителното бюро на БСП обсъжда преговорите по третия мандат за кабинет

Корнелия Нинова БСП

Изпълнителното бюро на БСП ще има заседание днес. Социалистите ще обсъдят проведените до момента разговори за съставяне на кабинет с третия проучвателен мандат и по-нататъшните стъпки по процедурата. Лидерът на БСП и вицепремиер и министър на икономиката и индустрията в оставка Корнелия Нинова вече съобщи, решенията ще се вземат от ръководните органи на партията. 

Припомняме, че миналата седмица "БСП за България" започнаха срещите и преговорите за съставянето на кабинет в рамките на настоящото Народно събрание. В тях участваха четирите партии от предишната управляваща коалиция – освет БСП, "Има такъв народ", "Демократичната България" и "Продължаваме Промяната".

А ситуацията допълнително се усложни след като в петък лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов обяви, че партията му няма да продължи участието си в консултациите. Поводът бе изтекъл запис от срещата на парламентарната група на "Демократичната България", в която Христо Иванов анализира протичането на преговорите за нов кабинет. 

Според БСП и ДБ има много кризи за решаване и не е добре в този момент да се прибързва с решението за избори. Кирил Петков пък е категоричен, че няма как с Слави Трифонов отново да са партньори в нов кабинет.

Процедурата по повторното връчване на мандатите за нов кабинет започна, след като парламентът гласува вот на недоверие към коалициониня кабинет на Кирил Петков в края на юни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст