Руският държавен глава Владимир Путин може да посети България през следващата година. Това обяви посланикът на Русия у нас Анатолий Макаров пред БТВ.
Той разкри, че е обсъждал посещението на Путин с президента Румен Радев, а формалният повод за визитата ще бъде 140-тата годишнина от Освобождението. Макаров и Радев разисквали и конкретни двустранни проекти.
"Обсъдихме, че би било много интересно и би било полезно като един символ на нашата братска дружба и тези минали изпитания по време на вековете действително да има едно посещение на президента за 140-годишнината от Освобождението на България, но това е само на теоретична основа”, обясни дипломатът.
Той изрази съжаление, че от близо 10 години руски президент не е посещавал България.
"Просто президентът да пристигне да пие чай или кафе с българския президент е несериозно – това е приятно, но не мога да кажа, че това е основна цел на посещението. Обсъждаме, че трябва да се подготви работната част на визитата, какво може да се подготви, да се разгледат конкретни проекти”, каза още руският посланик.












