Криминалисти задържаха мъж с голямо количество наркотици в района на лифта „Симеоново“

арест

Криминалисти на ГДНП задържаха мъж с голямо количество наркотици. Притежателят им е неизвестен идо момента на полицията. Действията са проведени под наблюдението на СГП. На задържания е повдигнато обвинение за разпространение на наркотици

Специализираната полицейска операция на служители на сектор „Наркотици“ и отдел „Разследване“ при Главната дирекция „Национална полиция“ е проведена на 3 октомври на територията на столицата.

В района на лифта „Симеоново“ униформени спрели за проверка лек автомобил, шофиран от 30-годишния М. Л. , неизвестен до момента на полицията, от Долна Оряховица. При излизане от колата той проявил агресия, започнал да обижда полицаите, но малко по-късно признал, че в багажника на автомобила превозва наркотични вещества.

При претърсването оттам са иззети два плика – единият със суха зелена тревиста маса, а другият – с бяло вещество на буци и прах. В хода на операцията, със съдействието на служители от СДВР, е установен и претърсен адрес в столицата, обитаван от М. Л. В една от стаите са открити и иззети електронна везна, множество пликове, съдържащи различни по количество и вид наркотици.

Общото количество открита дрога възлиза на 152.20 г амфетамин и 570.79 г марихуана. След 24-часовото му задържане, Софийска градска прокуратура е повдигнала обвинение за разпространение на наркотици на М. Л. и мярката му за задържане е удължено до 72 часа.

По случая е образувано досъдебно производство, работата по документирането му продължава под ръководството на прокуратурата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че институциите реагират достатъчно ефективно на сигнали за незаконни строежи?

Подкаст