Русия настоява да получи "железни гаранции" от Европейската комисия, че проектът "Турски поток" няма да се провали, ако втората тръба от газопровода минава през България. Това заяви външният министър Сергей Лавров, цитиран от ТАСС.
Той отбеляза, че докато се изгражда първата линия на този тръбопровод – директно към Турция, втората ще бъде построена само, ако ЕК даде гаранция, че няма няма да се случи същото, каквото стана с проекта "Южен поток” към България. Той добави, че България "отново е готова да разгледа възможността втората тръба от "Турския поток” да премине през страната..
"Ние сме готови за всяка възможност, но която ще бъде 100% гарантирана от Европейската комисия, която няма да бъде осуетена", заключи руският външен министър.
По думите му сега в Еврокомисията има дискусии за нови правила срещу друг руски проект – "Северен поток – 2".














