Жителите на „Красна поляна“ излизат на протест заради виетнамските общежития

красна поляна

Жителите на столичния квартал "Красна поляна" излизат на пореден протест. Исканията им са свързани с премахването на така наречените виетнамски общежития.

Живеещите в района на "Красна поляна" твърдят, че голяма част от проблемите им със замърсения въздух се дължат на обитателите на виетнамските общежития. Те настояват Столичният общински съвет да определи краен срок за премахване на сградите и да състави план за усвояване на терена, съобщи БНТ.

Протестиращите ще се обърнат за съдействие и към омбудсмана Мая Манолова.

"В продължение на една година район “Красна поляна” в град София наброяващ 68 хиляди души – крещя, вика, протестира и се задушаваше в отрова ежедневно заради безхаберието на институциите! Започнахме промяната заедно с вас, но борбата ни продължава! За това ви каним на 13 февруари в 19:00 часа, на бул. "Мушанов" и ул "Добротич", където, ще отбележим една година от началото на протестите в Красна поляна", пише в апел от името на инициативния комитет "За Красна поляна".

Протестиращите държат с проект Общинският съвет да определи краен срок за премахване на "гетото "Виетнамски общежития".

Календар на срещите с ръководството на СОС за очертаване на график-план според определения в решението според точка първа срок за поетапното освобождаване на “Селище на строителя” и пренастаняване в други жилища на общинските наематели, живущи на неговата територия, е сред другите искания на протестиращите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст