Защо никой не иска да бъде кмет на район „Младост”?

Арестувана кметица на Младост 3 Десислава Иванчева за взимане на подкуп полиция

След ареста на мажоритарно избраната кметица на столичния район „Младост” Десислава Иванчева за временно изпълняващ длъжността беше назначен заместникът ѝ Владимир Клисуров. Иванчева е посочила именно него с писмо, предадено от адвоката ѝ. Изненадващо обаче Клисуров написа във „Фейсбук”, че иска да се оттегли от поста.

Иван Велков от партия „Зелените”, зам.-председател на Столичния общински съвет (СОС), обяви, че е изненадан от поста в социалните мрежи на Клисуров. Според него е възможно да се стигне и до извънредни избори в район „Младост”.

Според Стефан Марков, съветник от Реформаторския блок, чисто юридически Владимир Клисуров не е подал оставка и би трябвало да го направи пред Общинската избирателна комисия. Това е бягство от отговорност, смята реформаторът.

Законът не дава възможност зам.кметът да бъде питан иска ли да поеме задълженията на кмета, това е негова отговорност, коментира Силвия Христова от ГЕРБ, председател на комисия по устройство на територията и архитектура.

Тя напомни, че Клисуров е изрично е посочила кой да я замества.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Къде планирате да прекарате лятната си почивка това лято - на българското черноморие или в чужбина?

Подкаст