Не е играчка самолетът, бронираната машина, фрегатата, това е гаранция, че всички тези социални права, които държавата осигурява, може да ги защити на територията на страната ни. Това обяви от името на парламентарната група на Обединени патриоти Искрен Веселинов.
Коментарът е в отговор на изказването преди това на лидера на "Воля" Веселин Марешки срещу проектите на министъра на отбраната Красимир Каракачанов, одобрени от правителството, за закупуване на основна бойна техника и нападките му в тази връзка към по-малкия коалиционен партньор в управлението.
"Обединени патриоти категорично подкрепят боеспособността на армията и се надяват в Народното събрание да има консенсус не защото го иска НАТО или друга сила, а заради отговорността пред сънародниците ни", обясни Веселинов.
От парламентарната група поискаха и санкция за Марешки, защото от трибуната на НС си е позволил обидни квалификации срещу министър Каракачанов.
"Следим творческите превъплъщения на Марешки, който през последните месеци прави остри пируети в политическото пространство, изведнъж, както е бил натовец, става антинатовец, както е бил за модернизация, се оказва против, както е бил за бизнеса, се оказва защитник на пенсионерите", отбеляза депутатът.
По-рано Марешки заяви: "Националната сигурност е много по-заплашена от бедността и корупцията, отколкото от някакви външни фактори. Първо да се справим с тези проблеми и след това, ако останат някакви пари, да ги даваме за излишен лукс. Ние сме за оправяне живота в България, за инвестиране на тези пари в младото поколение, за да решим демографския срив. Когато останат пари, тогава да си купуваме луксозни играчки”, допълни той.
Марешки се закани партията му да иска оставката на военния министър Красимир Каракачанов.











