АДФИ номинирана за институция, най-добре организирала предоставянето на информация за граждани

пари

Агенцията за държавна финансова инспекция получи номинация на Неправителствената организация Фондация Програма Достъп до информация в категорията  „Институция, най-добре организирала предоставянето на информация за граждани”.  

АДФИ е номинирана от граждани заради „своевременно и ефективно изпълнение на задълженията по Закона за достъп до обществена информация“.

Сред критериите за оценка на номинациите са наличие на секция „Достъп до информация“ на страницата на институцията, на разяснителна информация, вътрешни правила за работа по ЗДОИ и др.

Шестнадесетата церемония по връчване на наградите за принос в областта на свободата на информация ще се състои на 28 септември – Международният ден на правото да знам.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст