Пренаселеността на планетата (1)

Публикувано във факти.бг:

Пренаселеността на планетата ще доведе до Армагедон за човечеството. Една от аспектите на края на човешката раса ще бъде отказът на хората от секс, което ще доведе до изчезване на цивилизацията. До такъв извод са достигнали специалисти от НАСА, съобщава The Sun.

Експертите прогнозират, че през следващите 12 години броят на хората на планетата ще се увеличи с 1 милиард души. След това човешката популация ще започне драстично да намалява, като се стигне до пълното ѝ изчезване. Причината за това, наред с други неща, ще бъде фактът, че хората просто няма да имат време да правят секс поради огромната си заетост, която се наблюдава и днес. Либидото ще намалее под натиска на външни фактори. Тази теза е била потвърдена от експерименти с мишки.

Гризачите престанали да произвеждат потомство, понеже заживели в претъпкани клетки, в стеснени условия. Стресът от пренаселеността и затруднената мобилност оказали влиянието си. В допълнение, заради пренаселеността се достигало и до силни прояви на агресия между мишките. Според учените, през последните 10 години дигиталните устройства спомагат за запълването на празнината в реалните сексуални отношения между хората. Освен това, интензивната работа не оставя сили за секс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст