В края на миналата година активите на "ТЕКСИМБАНК" АД са нараснали с 37.11% спрямо 2017-а до 301.649 млн. лева, което е резултат от увеличение на кредитите и вземанията и на финансовите активи, държани за търгуване, става ясно от междинния финансов отчет на кредитната институция. "ТЕКСИМБАНК" е публично дружество, което има лиценз да извършва банкова дейност и една от основните му дейности е предотавяне на кредити или друго финансиране.
Общата сума на отпуснатите заеми на клиенти нараства с 39.7% на годишна база. Кредитният портфейл расте при всички групи клиенти – корпоративни, финансови предприятия и граждани и домакинства. "ТЕКСИМБАНК" продължава политиката за ръст в кредитирането чрез предлагане на нови продукти.
Вземанията от банки са се увеличили през миналата година с 6.079 млн. лева.
Счетоводният отчет на публичното дружество отразява неговата политика в посока на преструктуриране на активите и пасивите на банката. Общо нетните оперативни приходи от дейността й са достгинали до 13.977 млн. лева при 11.566 млн. година по-рано. Като резултат от това финансовият резултат на "ТЕКСИМБАНК" е печалба в размер на 145 хил. лева спрямо 120 хил. в края на миналата година. Основни позиции, участващи във формирането на нетния резултат, които бележат нарастване са: нетните приходи от лихви – с 22.45%, нетните приходи от такси и комисионни – 33.25%, печалби от операции с финансови активи, държани за търгуване – над два пъти.
Към края на миналата година "Уеб финанс холдинг" АД е най-големият акционер с дял от 18.88% от капитала. Бившият приватизационен фонд "Сила холдинг" АД притежава 8.93%, ПОК "Съгласие" АД – 6.38%, "Инвест кепитъл" АД е с 5.17 на сто. Дружествата "Датамакс" АД, "Датамакс систем холдинг" АД и "Итрейд" АД, в качеството им на свързани лица, притежават заедно 14.81% от акциите с право на глас в общото събрание на "ТЕКСИМБАНК". От мениджърите само Мария Видолова има акции (569 броя) или 0.0020 на сто.
От февруари 2013 г. емисията от 27 995 036 обикновени поименни безналични акции, с номинална стойност един лев всяка, издадени от "ТЕКСИМБАНК", се търгуват на Основен пазар BSE, Сегмент акции "Standard", организиран от "БФБ-София" АД. Придобиването на публичен статут тогава бе част от стратегията за по-нататъшното развитие на банката в посока осигуряване на пълна прозрачност в дейността и управлението й, както и осигуряване на достъп до ценните книжа на широк кръг инвеститори.
"ТЕКСИМБАНК" е с двустепенна система на управление. В Надзорния съвет са Апостол Апостолов – председател, Милен Марков – заместник-председател, и членове – Веселин Моров, Ивелина Шабан и Петър Христов. Оперативното управление е в ръцете на Иглика Логофетова – председател на Управителиня съвет, Ивайло Дончев – заместник-председател и изпълнителен директор, Мария Видолова – изпълнителен директор, Темелко Стойчев – изпълнителен директор, и Димитър Жилев – член.














