БСП настоя Борисов да излезе с позиция за „апартаментите на властта“

Министерски съвет АПИ Винетки северна тангента Бойко Борисов

След като в последните дни независими източници съобщиха за това как представители на властта по неизяснени пътища се сдобили със луксозни апартаменти, изпълнителното бюро на БСП пожела министър-председателят да излезе със собствено становище по въпроса.

От БСП настоя за коментар на премиера, след като за втория от ГЕРБ всеки ден излизат нови разкрития и скандални факти по тази сделка, които създават съмнения за данъчни измами и други нарушения на закона.

Социалистите посочват 'като показателен за системата на властта" факт, че от една и съща фирма жилища са си купили Цветанов, Цачева, Рашидов и други близки до ГЕРБ. Според БСП системата на властта покровителствала определени фирми и получавала подаръци срещу това. 

След като прокуратурата и органите се сезирали, според левицата, е редно и Бойко Борисов да не мълчи.

БСП припомнят предупреждението на Борисов към актива на ГЕРБ, че "трябва да ви светне червена лампичка, иначе аз ще ви светна синята" 

"Лампите светнаха за Цветанов. Настояваме Борисов да наруши мълчанието си и да изпълни заканата си, че няма да търпи дори съмнения за корупция около себе си", казват в заключение от "Позитано" 20.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че институциите реагират достатъчно ефективно на сигнали за незаконни строежи?

Подкаст