Декларацията за имотите като антидекларация

Бойко Борисов - "Витоша" Бистрица

Ново откритие в цялата история с апартаментите: оказа се, че КПКОНПИ сама е опорочила това, което трябва да проверява. Институцията сама е дала абсурдно указание на най-високопоставените политици: че може да не попълват в декларациите си застроената разгърната площ, в която влизат тераси, тавани и ателиета. Това компрометира целия процес по деклариране на имуществото и превръща декларациите в априори неверни. Откритието е на вестник „Сега“. Медията обръща внимание и на това, че никой от политиците, за чиито недекларирани квадратни метри беше написано, не се защити с аргумента, че в КПКОНПИ практически са го насърчили да укрие информация, уточнява и Свободна Европа.

Навеси за събаряне, глоби за плащане

Малко е изморително, да, но и другите основни новини са пак за терасите. И по-точно за тераса № 1 – тази на шефа на КПКОНПИ Пламен Георгиев. Оказа се, че на нея има два незаконни навеса, които трябва да бъдат премахнати. Съобщението е на община „Слатина“. Другата новина за същата тераса беше основна само до снощи, тъй като гласеше, че по данни на общината Георгиев е собственик на терасата и, следователно, е трябвало да я декларира. Но ето че вече знаем и това, с което започнахме няколко реда по-нагоре – че тъкмо КПКОНПИ е освободила деклараторите от необходимостта да декларират в пълнота имуществото си.

А сега бърз поглед към Къща за гости № 1

– тази, за която се твърди, че е на Александър Манолев, бившият зам.-министър на икономиката. Проблемът с къщата беше в това, че тя е построена с помощта на европейски пари, но не се използва по предназначение, а като частна вила. В този случай общинските власти явно не са от помощ или поне така твърди говорителката на прокуратурата Румяна Арнаудова – че община Сандански не оказва съдействие и не предава документите, които разследващите органи са искали. Александър Манолев вече е разпитан. Помните, че главният прокурор нареди да се проверят всички къщи за гости. По данни на „Медиапул“ Европейската комисия е наказала България с около 13 млн. евро санкция заради нередности с къщите за гости.

Сеч в Бистрица, протест пред СЕМ

В Бистрица е извършена незаконна сеч на бял бор, а извършител е футболният клуб, в който премиерът Борисов е ветеран-състезател. Информацията за изсичането на дърветата дойде преди седмица от вестник „Сега“ и сега е допълнена от администрацията на столичния район Панчарево. Става дума за дървета, които са се намирали около стадиона в Бистрица. Местните предполагат, че на тяхно място може да се издигне трибуна за зрителите на мачовете.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст