Окръжен съд Благоевград e на първо място по прозрачност в класация на Прозрачност без граници

грамота прозрачност без граници

Окръжният съд в Благоевград е на челна позиция в класацията „Карта на прозрачността на съдилищата в Република България“ на Асоциация „Прозрачност без граници“. Оценката е поставена след задълбочено изследване на сайтовете на всички 176 съдилища в страната. По време на наблюдението на работата на онлайн платформите, съдилищата не са били информирани за проучването с цел поставянето на реална оценка, сочи Радио Благоевград.

Класацията „Карта на прозрачността на съдилищата в Република България“ дава много добра оценка и на Районен съд – Благоевград. Той заема шесто място в общата класация и второ сред всички районни съдилища в страната.

След първенеца – ОС – Благоевград се нареждат: РС – Бургас/на второ място/; АпС – Бургас/на трето място/; ОС – Варна/на четвърто място/; Административен съд – Ямбол/на пето място/.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че по-високите цени на винетките са обосновани?

Подкаст