ИТ секторът у нас е пример за създаване на добра екосистема

IT-company

"В момента България е с икономика, ориентирана към услугите, което е второто ниво. Най-ниското ниво е да си базиран на натурални ресурси. Третото е иновацията". Това заяви изпълнителният директор на софтуерната компания Dreamix Тодор Гигилев пред Bloomberg. Според него ИТ браншът е много добър пример за колаборация и за мисъл за създаване на все по-добра екосистема у нас като Българската асоциация на софтуерните компании също потвърждава това.

"Всъщност успешният предприемач е преди всичко човек, който е създал продукт или услуга в полза на общото благо", отбеляза Гигилев. Dreamix е международна компания, която разработва софтуерни решения за клиенти от цял свят. По думите на изпълнителния директор на софтуерната компания около 95% от клиентите на Dreamix са компании от Швейцария, Великобритания, САЩ и Холандия.

"Ние вече имаме това продуктово звено, което дава идеите и разработва концепциите и бизнес решенията не само за подобряване потребителското преживяване или обслужването на клиентите, а и такова, което успява да осигури нови парични потоци или да намали разходите на компаниите", уточни Гигилев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст