147 бутилки с различни вместимости, представляващи 121 литра високоградусов алкохол, задържаха митнически служители от сектор Оперативен контрол на ГД МРР Дунавска при проверка на търговски обект в град Исперих, извършена на 21.07.2020 г. Алкохолът е открит в склада на магазина и е бил облепен с бандерол с изтекъл срок на валидност – емисия 2014 година. Бутилките са иззети на основание чл. 40, ал. 1 от ДОПК. Алкохолът ще бъде отнет в полза на държавата. За подобно нарушение търговецът подлежи на имуществена санкция в размер на 2000 лв.
Агенция „Митници“ напомня, че новият образец бандероли за алкохолните напитки влезе в сила от 2018 г., а бандеролите – емисия 2014 г. можеха да се продават свободно до края на 2019 г. От първи януари 2020 г. алкохол с такъв бандерол не може да се продава и не може да се съхранява на територията на търговските обекти, включително в складовете им.









