В новия брой 3 на в. БАНКЕРЪ четете:

Migration Image

Банковите бонуси олекнаха

Близо 700 млн. лв. годишно харчат банките за персонала си. В тази сума влизат както твърдите възнаграждения и осигуровките, така и бонусите, които получават близо тридесетте хиляди служители, работещи там – от чистачката до изпълнителните директори. Статистиците биха казали: по около 1944 лв. средномесечно на човек. По-конкретна информация обаче получихме от банкерите. Какви са те – вижте в новия брой на БАНКЕРЪ.

nbsp;

Сметките за еврофондовете излязоха криви

Многократните обещания на управляващите и най-вече на министъра, отговарящ за средствата от ЕС – Томислав Дончев, че до края на 2011-а ще усвоим поне 20% от парите по оперативните програми, не се сбъднаха. Официалните данни вече са налице и никакви оправдания не могат да заличат разминаването със заложените цели. Какви са последните данни за усвояването на парите от оперативните програми, четете във вестник БАНКЕРЪ.

nbsp;

Пенсионната бомба на Европа

Пенсионните задължения на 19 от държавите, членуващи в Европейския съюз, са били близо пет пъти по-високи от общия им брутен дълг, сочи проучване, изготвено по поръчка на Европейската централна банка през 2009 година. Авторите на анализа от университета във Фрайбург са пресметнали, че 19-те страни са имали поети ангажименти за почти 30 трлн. евро към гражданите им в третата възраст. Още по темата – в новия брой на БАНКЕРЪ.

nbsp;

Люта битка за парите от електронното правителство

Във време на криза апетитите, особено към сигурните държавни средства, стават още по-големи. Изключение от това неписано правило не направи и поръчката за изграждане на електронното правителство на стойност 15.5 млн. лв. без ДДС. Партийни лобита и връзки в различните ведомства, опит от предишни процедури, сдружаване с други фирми – всичко това е впрегнато в полза на заветната цел. Кой стои зад фирмите, които се впуснаха в битката за милионите, четете на страниците на БАНКЕРЪ.

nbsp;

nbsp;

Изоставените пътища дочакаха реда си

Заради акцента върху магистралите сред широката публика се формира впечатлението, че останалите пътища – най-вече втори и трети клас, са потънали в забвение. А и голяма част тях продължават да са като парчета лунен пейзаж, независимо че всяка година Агенция Пътна инфраструктура (АПИ) разработва програма за ремонта и рехабилитацията им. През 2012-а обаче нещата може и да се променят. Защо, ще научите от вестник ‘БАНКЕРЪ.

nbsp;

nbsp;

В СПЕЦИАЛНОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА В. БАНКЕРЪ ЗА ЗАКОННОСТ И ВЛАСТ ПАРАГРАФ 22 ЧЕТЕТЕ:

Скопиха гражданската конфискация

nbsp;

Половин година, след като провалиха – в съучастие с опозицията – изготвения от предишното ръководство на правосъдното министерство законопроект за гражданска конфискация, управляващите започнаха ударна акция за приемането на негов скопен вариант. Във вторник (17 януари) в Народното събрание беше внесен проект на закон за отнемане на незаконно придобито имущество, чиято подготовка беше пазена в тайна. За разлика от отхвърления законопроект, който след дълга съгласувателна процедура получи одобрението на Венецианската комисия към Съвета на Европа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст