Най-добрият град за живеене е София през 2011 година. Президентът Росен Плевнелиев връчи приза от националната класация на кмета на Столичната община Йорданка Фнадъкова. Това е второ отличие за София. Досега призът Най-добър град за живеене в България бе печелен от Бургас и два пъти от Варна.
Еврофондовете и тази класация са едно благородно състезание между българските общини как да бъдат по-конкурентни, как да генерират смислени проекти, как да се развиват в интерес на гражданите и обществото. Това заяви държавният глава по време на церемонията.
Най-много хора искат да живеят в София и оценяват, че градската среда се подобрява. Това зяви Йорданка Фандъкова. Тя подчерта, че за миналата година Столичната община, привличайки над 1 милиард лева европейски средства, увеличава инвестициите в града, което развива бизнеса и създава нови работни места.
т общо 28 критерия София получи максимален брой точки в областите: инвестиции в инфраструктурни проекти, работно време на магазините, брой ресторанти, кафенета, аптеки, наличие на апаратура за инфаркт и кувьози. София е събрала максимален брой точки за критерия близост до летище, брой университети, култура, процент безработица, раждания на глава от населението.
За 2010г. София получи отличието bdquo;Най-добър град за бизнесrdquo;.
Наградата за Бизнес град спечели Стара Загора. Отличието за Проспериращ град получи Севлиево. За Зелен град бе обявен Велинград , а за отличието Културен град отиде при Велико Търново.