Сметката за Сочи скача с още 7 млрд. долара

Migration Image

Рекордните разходи за провеждането на Зимните олимпийски игри под патронажа на президента Владимир Путин ще продължат да нарастват дори и след като олимпийците си заминат по родните места и угасне огънят в Сочи, според правителствени източници.

Русия вече похарчи 1.53 трлн. рубли или 44 млрд. долара, за да бъде домакин на Зимните игри, а може да се наложи да задели допълнително около 7 млрд. долара през следващите три години, за поддръжката на съоръженията и инфраструктурата в Сочи. Тази сума е близка до стойността, която Канада похарчи за Олимпиадата във Ванкувър през 2010 година.

Никой не знае каква ще бъде точно цената за поддръжката, тъй като руското правителство все още не е решило какво да прави със спортните съоръжения. По време на трескавата подготовка организаторите не са обмислили подробно какви са пост-олимпийски плановете на Русия. В резултат на това е много вероятно разходи да бъдат десетки пъти по-високи от очакваното.

Руският президент Путин, който лично направлява трансформацията на Сочи от запустяло съветско село на Черно море в бляскава туристическа и спортна атракция, заяви преди дни, че държавата не планира бъдещи инвестиции в региона, след огромните ресурси, които до момента е вложила руската държата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст