„Газпром” увеличава драстично цената на газа за Украйна

Migration Image

Цената на руския газ за Украйна през второто тримесечие на 2014 година ще бъде повишена от настоящите 268,5 щатски долара на 385,5 долара за 1000 кубични метра газ, предадоха руски медии, позовавайки се на изявление на директора на енергийната компания „Газпром” Алексей Милер.

Той посочи, че мярката ще бъде предприета заради непрекъснатите дългове на Украйна към компанията. Милер уточни, че по силата на действащите договори между Москва и Киев през второто тримесечие цената на руския газ ще бъде увеличена, тъй като отстъпката, която ползва в момента Украйна, вече не може да бъде прилагана.

Милер допълни, че увеличението е следствие от неизпълнението на украинските задължения, като дълговете на Киев към „Газпром” възлизат на 1.711 млрд. щатски долара.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст