Нелегалните емигранти, основно сирийци и афганистанци, се карат от каналджиите през нощта в столицата. Чужденците се оставят в началото на града, след което те сами си наемат такси, за да стигнат до някой от хостелите в центъра на София.За последното денонощие са открити седем чужди граждани. Предните дни обаче броятим е бил по 20-30 човека на ден. Преди дни полицията в София откри близо 100 човека в хотели и хостели в центъра на града, основно в района на жп гарата и околните улици. Всички влизащи бежанци у нас се проверяват от МВР и ДАНС. До момента не са открити хора на групировката "Ислямска държава", твърдят източници на вътрешното министерство пред БНР.
Задържаните нелегални имигранти се отвеждат в дома в Бусманци, след което се разпределят в някое от местата за настаняване на бежанци. Нова, по-голяма бежанска вълна се наблюдава в България, съобщи наскоро зам.-председателят на Държавната агенция за бежанците Васил Върбанов. Над 1000 души са регистрирани у нас за септември, обяви той.. Увелича се броят и на нелегални бежанци, заловени на ГКПП "Дунав мост" на път за Западна Европа.
В рамките на около 2 месеца са задържани първоначално 27 души, после 35, а при последния случай са задържани 54 души на границата – най-голямата група досега, отчитат от Русенската прокуратура. Оттам настояват за своеобразен буферен център за временно настаняване на нелегални бежанци, заловени в опит да преминат границата.
Наскоро германски вестник писа, че американското разузнаване прихванало запис на борците от "Ислямска държава", които обсъждали план, според който техни бойци, представяйки се за бежанци, да проникнат от Сирия в Турция и оттам в Западна Европа.














