Българският тенисист Григор Димитров записа втора победа на Australian Open и вече е в третия кръг в Мелбърн, след като се справи със съпротивата на Лукаш Лацко с 3:1 сета – 6:3, 6:7(8), 6:3, 6:3.
В сравнение с двубоя с Дъстин Браун в първи, мачът със словака бе доста по-труден за Гришо, който загуби драматично втория сет, но въпреки това успя да излезе победи в четири сета след почти 3 часа игра на корта.
Димитров показа, че е по-добрият тенисист на корта и не позволи на съперника си да помисли за нещо повече от спечеления сет. През целия мач Григор бе бурно подкрепян от български привърженици по трибуните, които му създадоха истинска домакинска атмосфера.












