„Кралете“ печелят 550 млн. евро

байерн-реал

Европейският шампион "Реал" (Мадрид) за десета поредна година остава най-богатият клуб в света. Това показват данните от изследването Deloitte Football Money League за сезон 2013/2014. Приходите на Кралския клуб за изминалия сезон, в който "белите" спечелиха Шампионската лига, възлизат на 549.5 млн. евро. Въпреки че под ръководството на Дейвид Мойс "Манчестър Юнайдед" записа най-слабия си сезон от две десетилетия насам, отборът на фамилия Глейзър е втори по постъпления в Европа. "Червените дяволи" са получили общо 518 млн. евро, главно заради множеството подписани нови сделки със спонсори и рекламодатели. Трети в класацията по богатство е "Байерн" с отчетени 487.5 млн. евро, докато "Барселона" печели с 3 млн. евро по-малко. В елитната десетка има още четири клуба от Премиършип – "Манчестър Сити", "Челси", "Арсенал" и "Ливърпул". В английската хегемония успяват да се вместят още "Пари Сен Жермен" и "Ювентус". Турският "Галатасарай" е единственият клуб извън петте топпървенства – Англия, Испания, Германия, Италия и Франция, който попада в топ 20. Приходите на 20-те най-богати клуба за първи път преминаха границата от 6 млрд. евро, а богатството им се е увеличило с 14% спрямо предишния сезон.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст