Две равенства при завръщането на Шампионската лига

шампионска лига

ПСЖ и Челси завършиха при реми 1:1 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Гостите започнаха мача ударно и след гол на Иванович в 36-ата минута стигнаха до попадение аванс в резултата. След почивката обаче домакините стигнаха до ремито след гол на Кавани в 54-ата минута. Така всичко ще се решава на реванша в Лондон, но лондончани имат предимство заради правилото за гол на чужд терен.

В другия осминафинал, игран снощи Байерн Мюнхен завърши 0:0 като гост на Шахтьор Донецк.

Германският първенец беше по-добрият отбор през първото полувреме, но изпусна изгодни положение чрез Швайнщайгер, Мюлер и Рибери. Второто полувреме до голяма степен приличаше на корида, а след като реферът спести червен картон на вандала Дъглас Коста за умишлен удар без топка, а показа такъв на Чаби Алонсо малко по-късно.

Към края Байерн имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени. Ракитски игра с ръка в наказателното поле след удар на Робен, но съдията остана безмълвен.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст