Поредните срещи от 1/8 финалите в Шампионската лига продължават и тази вечер. ФК "Шалке 04" приема европейския шампион "Реал" – Мадрид в първи мач на стадион "Фелтинс Арена" (преди познат като "Арена ауф Шалке" в Гелзенкирхен.
На този стадион е игран финалът на Шампионската лига през 2004 г. и пет мача от Мондиал 2006, включително и четвъртфинал. Той е открит на 13/14 август през 2001 година и днес е един от най-модерните стадиони в света. Теренът му е с размери 105 х 68 метра. Капацитетът е 61 673 зрители, а при международни срещи – 55 824 седящи места. На 1 юли 2005 г. правата върху името на стадиона са продадени на немската пивоварна "Фелтинс".
Днешната арена на "Шалке 04" носи името на бирата Фелтинс заради финансовите изгоди, които тази реклама носи в клубния бюджет.
Тази двойка отбори видяхме и в турнира на Шампионска лига през миналата година. Играчите на "Шалке 04" нямат добри спомени и ще търсят реванш на случилото се тогава и разгромния резултат, който ги извади от турнира. У дома те загубиха с 1:6 и това е една от най-тежките в тяхната история.
Германците имат шансове за успех, тъй като през тази година "Кралския клуб" не се представя много добре в шампионата на Испания, а има и контузени играчи.
ФК "Гелзенкирхен – Шалке 04" (на немски: FC Gelsenkirchen-Schalke 04) или за кратко "Шалке 04" (на немски: Schalke 04) е футболен клуб от квартала Шалке на град Гелзенкирхен в провинция Северен Рейн-Вестфалия.
Отборът е седемкратен шампион на страната си, пет пъти носител на Купата на Германия и победител в турнира за Купата на УЕФА през 1997 г. – всичко това прави "Шалке 04" един от най-титулуваните клубове в Германия.
"Шалке 04" е вторият най-голям спортен клуб в страната си със своите 129 672 члена (към март 2014 г.), като освен футбол, разполага и с отбори по баскетбол, тенис на маса, хандбал и лека атлетика. Традиционно футболистите на "Шалке 04" носят сини екипи и предимно бели или сини шорти и сини чорапи.
Основаната през 1824 г. пивоварна Фелтинс от зауерландския град Мешеде от дълги години произвежда официалната бира на "Шалке 04". Днес стадионът на отбора и фен трибуната в него носят името на пивото, а то се предлага изключително по време на двубоите на "миньорите". Освен светла бира, пивоварната произвежда и различни нискоалкохолни плодови напитки.
"Реал" – Мадрид (на испански: Real Madrid Club de Futbol, в превод Реал Мадрид Клуб де Футбол) е създаден през 1902 г. и е признат от ФИФА за най-успешния футболен клуб на 20 век. Клубът е 32 пъти шампион на Испания, носител на 19 Купи на Испания и рекордните 10 титли на Шампионската лига (включително и за 2014 г.). "Реал" – Мадрид е един от първите членове на ФИФА и на организацията Г-14. Клубът играе своите домакински мачове на стадион "Сантяго Бернабеу", намиращ се в централната част на Мадрид.
"Реал" е и най-богатият във футбола по отношение на приходи (512.6 милиона евро за 2012 г., позиция, на която е неизменно в продължение на девет години и първи като най-скъпия клуб в света на стойност от 3.3 милиарда долара за 2013-а.













