ГЕРБ не подкрепя идеята на ДПС за мажоритарен вот

Парламент Менда Стоянова Данаил Кирилов Герб

ГЕРБ не подкрепя идеята за ДПС за редактиране на въпроса в референдума за изборните правила.Това заяви депутатът Данаил Кирилов.

„Разбрахме за предложенията на Лютви Местан. От името на ГЕРБ заявяваме, че подкрепяме въпросите, така както са зададени, защото те съдържат много възможности. Това, за което говори Местан, е една от тези възможности. Тя е достатъчно крайна обаче и предполага цялостна смяна на изборния модел", каза Кирилов.

"Ние предпочитаме смесения модел, в който има и мажоритарен и пропорционален избор. Смятаме, че такъв въпрос се задава преждевременно, без да е видян резултатът от вота на суверена. Т.е ако суверенът ни даде възможност да коментираме по този въпрос, тогава би могло да се обсъждат всякакви варианти”, обясни той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След като Конституционният съд се произнесе по казуса с "Величие", ще се увеличи ли доверието в изборния процес?

Подкаст