Дават кмета на Камено Стефан Бонев на прокурор, подарил язовира в Трояново на партиен другар

Левове

Дават кмета на Камено Стефан Бонев на прокурор, подарил язовира в Трояново на партиен другар. Разследващите органи ще изяснят защо Стефан Бонев е оставил общината да губи хиляди, за да може видния активист на БСП Андон Николов да стопанисва без пари общински язовирОбщината е загубила сериозни да бюджета си средства заради безотговорното отношение на администрацията на Бонев.

Кметът на Камено Стефан Бонев ще бъде предаден на прокуратурата заради съмнения за длъжностно престъпление и безстопанственост, нанесли сериозни щети на Общината. Това стана ясно след последната сесия на настоящия общински съвет, провела се днес.

Бонев е оставил осем години атрактивният язовир в село Трояново да се стопанисва от селския първенец Андон Николов, един от най-значимите активисти БСП в Общината, без последният да плаща нито стотинка.

Експерти ще уточнят колко са преките щети за общинския бюджет, но при всички положения става въпрос за десетки хиляди левове. Това според Наказателния кодекс е безстопанственост на управника на Община Камено Стефан Бонев. За подобни казуси на съд бяха изправени няколко от действащите кметове в България.

Истината за буквално подарения язовир на партийния другар Андон Николов стана публично известна след питане на групата на ГЕРБ и Коалиция „Заедно за Община Камено“, които се заинтересуваха как и кой стопанисва язовирите в няколко от големите села. Кметът Стефан Бонев писмено им отговори, че язовирът в Трояново няма нито наемател, нито концесионер, с което според юристи си вкара автогол, тъй като срещу него вече има писмено доказателство, че е проявил безстопанственост.

„Знаем кой стопанисва язовира от години. Същият този човек го зарибява и продава рибата. Генерира сериозни приходи на гърба на общината, а в Общината се правят на разсеяни“, избухна опозицията, след като чу официалното становище на Стефан Бонев.

На днешната сесия се разглежда и друга интересна точка. Бургазлийката Вярка Маринова се реши на безпрецедентния ход – да дари собствен имот за нуждите на Общината. Парцелът е 857 кв/м. Дарението бе единодушно прието от всички общински съветници. Кметът Стефан Бонев обаче шокира с визията си за бъдещето на имота. „Досега не ми се е случвало някой да дари нещо на общината. Обикновено искат“, започна Бонев и продължи: „Ще го вземем, после може да го продадем на някой, ако иска да си направи къща“, завърши той.

„Защо трябва да се прави къща. Имотът е дарен за обществени нужди, може общината да изгради парк или нещо, което да се използва от цялото село“, недоволстваха съветници от опозицията.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че осезаемото увеличение на цените при хранителните продукти е обосновано?

Подкаст