България може да приеме и Световно първенство по волейбол

ари граса

България отговаря на всички условия, за да приеме Световното първенство по волейбол през 2018 г. Това заяви президентът на Международната федерация по волейбол Ари Граса след срещата си с премиера Бойко Борисов, относно бъдещата кандидатура на България и Италия за домакинство на Мондиал 2018.

„Доволен съм от срещата с министър-председателя Бойко Борисов. Обсъдихме кандидатурата на България и Италия за домакини на световното първенство през 2018 година. Борисов ни даде гаранции, че може да организирате един отличен шампионат в България. Виждам, че имате невероятна публика, невероятен отбор и четири нови зали",  каза Ари Граса.

„Волейболните федерации на България и Италия трябва да координират работата помежду си. Ентусиазмът на публиката ме кара да се чувствам все едно съм в моята родина Бразилия. В България правите красиви неща и трябва да ги покажете на света. Не става въпрос само за пари. Полша организира отлично последното световно първенство, но трябва да се даде шанс и на други държави. В България хората са родени за спорт. Ще имате резултати съвсем скоро. Отборът ви има шансове да се класира за олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година“, заяви още президентът на световната волейболна централа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Прави ли са синдикалистите, като казват „Цените взеха асансьора, заплатите поеха по стълбите“

Подкаст