Изборният ден в Русе започна нормално. Напрежение се появи за кратко само пред една от секциите във Ветовско, заради разлепени в близост до помещението за гласуване предизборни агитационни материали. Там изборите започнаха с близо час по-късно, защото първо трябваше агитационните материали да бъдат премахнати.
Очаква се за кметове и общински съветници в Русе да гласуват общо около 150 хиляди души. Кандидатите за кмет на крайдунавския град са 14, а кандидатите за общински съветници – 439.
В момента в община Русе са отворени 213 изборни секции. В това число влизат и 4 секции, открити в болнични заведения, една – в ареста и още две подвижни, в които ще могат да гласуват тежкоболни и неподвижни гласоподаватели.
За спокойното протичане на вота в областта ще се грижат над 400 служители от ОД МВР – Русе, Жандармерия и Гранична полиция.