Арестант почина в Съдебната палата в София, бил здраво бит

човек с белезници

Арестант е починал снощи в столичната Съдебна палата. Според свидетели по главата му е имало следи от насилие. Министерството на правосъдието започна проверка. Информацията първо бе съобщена от медии, след което от пресцентъра на ведомството потвърдиха за него, без да предоставят повече подробности.

Образувано е и досъдебно производство в Софийската градска прокуратура. Вътрешна проверка ще установява причината за смъртта на мъжа и имали данни за упражнено насилие от охранителния състав, предаде БНР.

По информация на bTV мъжът е бил задържан на Калотина за трафик на антични монети и е лежал в ареста на Националната следствена служба в София.
Инцидентът е станал, докато трябвало да се гледа мярката му за неотклонение. Починалият е на 47 години, с инициали В. Д . В, съобщи "Клуб Z", като се позова на свои източници.

Според очевидци той имал рана, покрита с лепенка на черепа, друга голяма рана, подобна на срез, и хематоми по лицето. Не бил в състояние да отиде от конвойната до залата на Окръжния съд на 4-ия етаж и е качен с асансьора. Там бил оставен на пейка между зали 20 и 21, където починал. Преди това той повтарял само "Лошо ми е" и се наложила намесата на лекарката на Съдебната палата.

Твърди се, че мъжът имал здравословни проблеми и вчера е бил воден до лекарски кабинет. Днес съдията по делото е разпоредил да бъде заведен в болница, но въпреки това задържаният е откаран в палатата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст