Анкара ще смята за агресия ситуация, при която неин боен самолет наруши въздушното пространство на Сирия и бъде свален от руска зенитна ракета. Това заяви турският президент Реджеп Таип Ердоган в интервю за телевизия Си Ен Ен.
Според него подобен инцидент е възможен и той ще ни застави да вземем мерки, които, безусловно, не се обсъждат.
"Разбира се, това ще бъде агресия срещу нашето право на суверенитет и за държавата е естествено да защитава това право", посочи турският президент и увери, че Турция не иска ескалация в региона.
"Ние не искаме да участваме в това. Но тези, които застават на страната на Сирия и способстват за нарастване на напрежението, според мен носят отговорност за това", подчерта Ердоган.