Спецсъдът зацикли: Нито една жертва не се яви да свидетелства срещу трафикантите

Специализиран съд и прокуратура

С фалстарт на дело за трафик на проститутки Специализираният наказателен съд изпрати последния понеделник на 2015 година. През 2011 г. служители на сектор БОП-София област разбиха организирана престъпна група за трафик на жени с цел сексуална експлоатация в Италия и пране на пари.

В пълен състав на подсъдимата скамейка седнаха шестимата обвиняеми – Галин Бенчев и брат му му Петко Бенчев, Стамен Стаменов, Пенка Митева, Катя Митева и Стамен Митев. Оказа се обаче, че не са получили преписи от обвинителния акт в законовия 7-дневен срок преди заседанието.

Втората пречка за стартиране на делото се оказа и единият адвокат, който не се яви. Той е уведомил чрез молба съда, че е извън София. Не се появи и нито една от пострадалите жени. Затова спецмагистратите отложиха делото за догодина.

Не е ясно обаче дали съдът ще успее да открие и призове всички пострадали до следващото заседание на 28 януари 2016 г., тъй като, както съдията подчерта – те са доста на брой.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст