Криминално проявените Калин Чобанов и Доника Попова са бургаските Бони и Клайд, които бяха заснети да крадат марков алкохол от магазин в ж. к. „Меден рудник”. Това съобщи читателка на Флагман.БГ, пожелала анонимност. Двамата били наркозависими и изкарвали прехраната си с кражби. 23-годишната Доника била от Поморие, но от известно време живеела при 10 години по-възрастния Чобанов в ж. к. „Меден рудник”.
Чобанов е много добре познат на органите на реда. През 2007 г., докато течеше делото срещу групата на Митьо Очите, Чобанов бе основен свидетел на прокуратурата. Твърдеше се, че е отвлечен от хора на наркобоса и зверски изтезаван. По-късно Чобанов се оказа зад решетките за обир на златни бижута, извършен в района на Бургаския свободен университет.
През юни 2012 г. бургазлийката Галина Севилова беше задържана, докато се опитва да вкара в затвора хероин и мобилен телефон, предназначени за Чобанов. Доника била от Поморие, но от известно време живеела при Калин в "Меден рудник".
Последната проява на наркозависимия беше от преди 20 дни, когато вилня в МЦ I, защото не си получил метадона. Тогава шефката на метадоновата програма д-р Антоанета Кумбиева опита всячески да замаже ситуацията и обясни пред репортер на Флагман.БГ, че Чобанов бил много кротък и не създавал никакви проблеми. Двамата с Доника редовно прибягвали до нейните услуги.