Американският военен министър Аштън Картър потвърди гибелта на "министъра на финансите" на Ислямска държава Хаджи Имам. Той е смятан за втория човек в йерархията на терористичната организация. Шефът на Пентагона отбеляза, че отстраняването на финансиста на Ислямска държава ще й създаде големи трудности с набирането на нови джихадисти.
Имам, който е познат и под бойния псевдоним Абд ар-Рахман Мустафа ал-Кадили, е заместник-командир на групировката и се смята за нейния втори лидер. Миналата година държавният секретар на САЩ Джон Кери обяви награда от 7 млн. долара за информация за неговото местонахождение.
Според информацията, Имам е убит в светлата част на деня при операция на американски спецчасти в Сирия, която е имала за цел да го арестува. Още трима души са загинали.