Булгартабак – 31.3.2016 ОСА

Над 300 работници от София БТ са получили предложения за съкращение

Две от линиите за производство са преместени в благоевградската фабрика на „Булгартабак“

1.4.2016 Инвестор (57B / BTH)

Ръководството на „София БТ“ АД е връчило на 310 работници предложения за прекратяване на трудовите договори срещу обезщетение. Това става ясно след днешната проверка в софийската цигарена фабрика на „Булгартабак холдинг“ АД, извършена от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК).

Припомняме, че поради загуба на пазари в Близкия изток холдингът спира от днес производството в софийското дружество. Днес експерти от Агенцията са направили извънредна проверка, тъй като АПСК е контролиращ орган по приватизационния договор за продажбата на 79,83% от капитала на „Булгартабак холдинг“ АД.

На комисията са предоставени следните документи: заповед от 23 март 2016 г. от ръководството на дружеството за спиране на дейността, считано от днес – 1 април 2016 г.; заповед, с която се продължава обявеният престой на машините до 31 май по вина на работодателя, като дотогава на работниците ще се изплащат заплати в пълен размер, информира АПСК. 

Още по темата

Трайков: Приватизацията на Булгартабак трябваше да се осъществи през 2004 г.

Работещите в "София БТ" остават до 31 май в платен престой

На комисията е представена информация за 310 връчени предложения за прекратяване на трудовите договори срещу обезщетение, като представителите на дружеството са настояли да представят и копия от 271 вече приети предложения от работниците в „София БТ“.

Според приватизационния договор спирането на дейността може да продължи не по-дълго от 12 месеца и започва да тече от днес.

Две от 8 производствени линии са демонтирани и според представители на „София БТ“ са монтирани на територията на „Благоевград БТ“.

АПСК е предприела следните действия:

Подготвено е писмо до купувача по приватизационния договор “БТ Инвест” ГмбХ, Австрия и до приватизираното дружество „Булгартабак холдинг“, с което са уведомени, че прекратяването на дейността може да продължи не повече от година.

Освен това, ако бъде спряна дейността в някое от другите дружества, може да последва санкция, спрямо задълженията в приватизационния договор.

Булгартабак – холдинг АД Последна цена: 37.5 лв. 57B/BTH Актуално към 17:00/01.04.2016 г.

Уведомени са “БТ Инвест” ГмбХ и „Булгартабак холдинг“, че АПСК ще продължи да извършва проверки на територията на „София БТ“, като за това ще ги уведомява в деня на проверката.

Ръководството на холдинга трябва да уведоми АПСК за намеренията си по отношение на възстановяване на дейността на „София БТ“.
Заради преместването на производствени линии следващата седмица АПСК ще провери „Благоевград БТ“.
Още на 31 март 2016 г., веднага след приключване на Общото събрание на акционерите в „Булгартабак холдинг“, е изпратено писмо от страна на АПСК с искане за среща с новото ръководство на холдинга, съобщава Агенцията.

……………

Работещите в "София БТ" остават до 31 май в платен престой

1.4.2016 Инвестор, Десетки се събраха пред затворената фабрика

Протест на служители на "София БТ", 31 март 2016. Снимка: БТА

Работещите в софийската фабрика на "Булгартабак" – "София БТ", остават още два месеца с неизяснен статут. От днес се очакваше фабриката да спре производство и служителите да бъдат освободени.

Тази сутрин служителите не са били допуснати до работните си места и десетки са се събрали пред дружеството, предаде БНР. 

Още по темата

Булгартабак: Ще платим обезщетения на съкратените

 

Хората очакват инспектори от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол да направят проверка в цигарената фабрика. Там вече са влезли представители от Главна инспекция по труда.

На вратата е залепена заповед, че работниците са в платен престой до 31 март по вина на работодателя, каза вицепрезидентът на КНСБ Валентин Никифоров.

„Това е поредна подигравка. Вчера тези хора бяха пред холдинга, там бяха всички мениджъри и можеха ги да уведомят. Надявам се днес някой да има чест и достойнство, да излезе пред хората и да каже причините. Това означава смут, напрежение. Те нямат право да не допускат работниците до работните места“, каза синдикалистът.

„Две от линиите са изнесени. Една е за слим цигари, а другата за 100-милиметрови“, твърдят събралите се пред фабриката служители.

Вчера служители във фабриката организираха пореден протест пред централата на холдинга в центъра на София. На 6 април се очаква нов протест пред парламента в опит да се защитят работните места в компанията.

Дружеството предупреди в средата на март, че от 1 април ще бъдат съкратени 400 служители и производство ще бъде ограничено заради загуба на пазари в Близкия изток.

Холдингът информира, че служителите от “София-БТ” са получили предложения за изплащане на обезщетения. Средният им размер е 15 000 лв., а за някои от тях ще надхвърли 35 000 лв.

…………..

 

Трайков: Приватизацията на Булгартабак трябваше да се осъществи през 2004 г.

1.4.2016 Инвестор, Стабилизацията на компанията ще е трудна, тъй като е изгубила 80% от пазарите си, каза бившият министър

 

Приватизацията на "Булгартабак" трябваше да се осъществи през 2004 г., защото тогава имаше силен интерес от големите компании – стратегически инвеститори, а през 2011 почти всички вече си бяха изградили бази в съседните страни. Това заяви Трайчо Трайков, бивш министър на икономиката и енергетиката, в ефира на "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.

През 2011 година имаше интерес от компании от Далечния Изток, но заради промяната в критериите те не можаха да се явят.  От Агенцията за приватизация предпочетоха да предложат такъв договор, който според тях е максимално социален. Беше определен 10-годишен срок, в който дружеството трябва да не променя производството на цигари и 5-годишен за изкупуването на български тютюн. 

Още по темата

Работещите в "София БТ" остават до 31 май в платен престой

 

В резултат на това се яви само един инвеститор и то финансов. 

Основният риск от приватизация, при която собственикът не е стратегически инвеститор, е да не използва компанията за акцизни и ДДС измами и да се намалят постъпленията за бюджета. За щастие това не се случи.  

Според Трайков стабилизацията на компанията ще е доста трудна, тъй като е изгубила 80% от пазарите си.

Той коментира още договора на НЕК с американските централи, либерализацията на тока и новите цени на природния газ. Във връзка с исканията на бизнеса парното да не поевтинява, за да може от 1 юли цената на тока да се намали, той каза:

Миналата година в резултат на законовите промени в парламента КЕВР намали значително цената на електроенергията, за да се облекчи тежестта върху бизнеса. Мисля, че е честно да бъде дадена глътка въздух и на клиентите на топлинна енергия. 

Очаквайте видео с целия разговор

…………..

 

…………

Новите директори на "Булгартабак" не знаят как ще се развива холдингът

31.3.2016 18.02 ч. На фона на протест на работниците беше избран нов борд, който поиска време да се ориентира какво става в цигареното дружество

Десислава Николова

Работниците от "София-БТ" за пореден ден протестират срещу уволнението си и настояват да разговарят с истинския собственик. Заради грешка в документите представителят им не беше допуснат на общото събрание на акционерите.

Още по темата

Работниците от "София-БТ" протестираха пред парламента

Те искат да знаят кой е собственикът и защо не приема договори за експорт в Близкия изток. Депутатите ще изслушват по въпроса Агенцията за приватизация

30 мар 2016

КФН: "Булгартабак" не е разкрил важна информация по законовия ред

Регулаторът не планира да изследва кой държи дяловете на второто по големина публично дружество

24 мар 2016

Съкратени служители искат среща с премиера и реалния собственик на "Булгартабак"

Агенцията за приватизация може да наложи глоба от 100 млн. евро за затварянето на софийската фабрика, но следващия май

23 мар 2016

Пеевски продаде официалния си дял в "Булгартабак" на офшорка, свързана с… Пеевски

Дубайската TGI Middle East FZE, която беше мажоритарен акционер в холдинга, е купила дяловете на депутата и Миролио

21 мар 2016

 

На фона на продължаващия под прозорците на "Булгартабак холдинг" втори ден протест на работниците от дъщерната му фабрика "София-БТ" акционерите избраха напълно нов съвет на директорите. Мениджърите обаче отказаха обяснения какви са им плановете за управление на дружеството, защо точно спира износът за Близкия изток и закрива ли се софийската цигарена фабрика. Новият борд поиска време, за да се ориентира в обстановката, преди да представи своите виждания, въпреки че не са нови лица в структурата, а досегашните директори не бяха на събранието.

Планираните мениджърски смени бяха обявени преди повече от месец, малко преди да депутатът от ДПС Делян Пеевски да обясни, че се оттегля от официалното си акционерно участие от 5% в цигарения холдинг. До момента директорът на "Булгартабак холдинг" Венцислав Чолаков представляваше и мажоритарния акционер BT Invest, но сега той и Миглена Христова, които се смятат за близки до Пеевски, се оттеглят. Новите лица на тяхно място обаче не говорят за смяна на контрола. С акциите на BT Invest (80%) гласува адвокат Мартева, а Рахул Нимкар е представител на дубайското дружество TGI Middle East FZE, което в средата на март придоби пакетите на Делян Пеевски и Едоардо Миролио (общо 12.2%).

По-голям борд

Извънредното събрание гласува на 31 март "Булгартабак" да увеличи съвета на директорите си от трима досега на петима души, които след гласуването на акционерите ще получават по 2600 лева месечна заплата.
В борда влизат двама индийски граждани, които живеят и работят в Дубай – Шреаз Фадниз и Рахул Нимкар. Друг нов член е русенската адвокатка Светлана Мартева, а вероятно директор на мястото на Чолаков ще бъде Владимир Жеков, досегашният финансов директор на холдинга, който е и изпълнителен директор на софийската и на благоевградската фабрика. Единственият досегашен член на борда, който остава, е Радослав Рахнев.
Шреаз Фадниз и до момента беше член на бордовете на директорите на "Благоевград-БТ" и "София-БТ" заедно със Светлана Мартева и Жеков, а Мартева, освен това е член на бордовете и на плевенската и на шуменската фабрика на холдинга.

Пъстра групичка

Акционерите поискаха от бъдещите управляващи холдинга да се представят и да обяснят как ще управляват дружеството.

Владимир Жеков обясни, че е бакалавър по финанси и магистър по корпоративни финанси, 10 години е работил в "Метро" в отдела за парични потоци, а след това четири години като директор на финансовия и оперативен контрол. Жеков направи лапсус, като обясни, че следващата му позиция е била изпълнителен директор на "Булгартабак холдинг", но се поправи, че става въпрос за "Техномаркет". Той допълни, че след това е започнал работа като финансов директор на "Булгартабак холдинг", а от миналата година е изпълнителен директор на софийската и на благоевградската фабрика, които се справяли изключително добре. Акционер му отвърна, че това си личи по виковете от протеста под прозорците на холдинга.

Светлана Мартева обясни, че е адвокат с 10-годишен стаж и опит в обслужването на дружества в Русе и Варна, като от 2012 г. е част от цигарения холдинг като член на бордовете на няколко от фабриките му.

Шреаз Фадниз отбеляза, че има опит в управлението на активи, фондове за дялови инвестиции и недвижими имоти, работил е в PriceWaterhouseCoopers, а след това е управлявал част от тяхното портфолио. Той допълни, че след това е управлявал фондове за дялови инвестиции и от година и половина е управител на TGI Middle East – Дубай. Акционерите поискаха да разберат с какво се занимава тази компания, която освен настоящия си малък дял преди две години за кратко беше и контролиращ собственик, като притежаваше виенската BT Invest. Фадниз обаче спомена само, че компанията има разнообразно портфолио, и не даде никакви подробности. Той заяви, че всеки месец ще лети до България и ще ръководи активно работата на борда на директорите.

Рахул Нимкар спомена, че има 16-годишен опит в правния сектор, опит в интелектуалната собственост, сливанията и придобиванията. Според профила му в социалните мрежи през последните години той е бил правен съветник на Wesley International Limited, която се е занимавала с ножчета за бръснене, както и на Dabur International Limited, компания за производство на натурална козметика и храни с приходи от продажби от 1 млрд. щатски долара според уеб страницата й. От една година той отговаря за правната страна на бизнеса на TGI Middle East.

Бъдеще неизвестно

Въпреки напрежението около холдинга новите членове отказаха да коментират дейността му. Владимир Жеков като директор на двете най-големи фабрики в София и Благоевград отказа да коментира заповедта си за спиране на дейността в софийското предприятие и протеста пред холдинга.
Акционерите настояха да чуят защо "Булгартабак" спира износа за Близкия изток и какво се случва в софийската фабрика. Светлана Мартева отвърна, че те са акционери на "Булгартабак холдинг", а не на "София-БТ". Акционери отвърнаха, че дружеството е един от големите активи на холдинга. Водещата на събранието се опита да спре въпросите с аргумента, че не са на пресконференция и трябва да се придържат към предварително оповестения дневен ред. Акционерите обаче настояха да научат отговорите за състоянието на дружеството не от вестниците, а лично от мениджмънта. Жеков обясни, че всеки от акционерите, който иска да получи информация за "София-БТ", може да си запише час за среща с него и да заповяда във фабриката за коментари. След това от борда допълниха, че ще могат да отговарят на въпроси за бъдещата политика на "Булгартабак", след като встъпят в длъжност.

Работниците питат: "Кой е собственикът"

Работниците в софийската фабрика, на които се връчват предизвестия за съкращения, поискаха да се срещнат с истинския собственик на дружеството. Те обясниха, че до съвсем скоро са произвеждали на три смени по 50-60 тона цигари за денонощие, което означава 60 млн. къса, и изведнъж са спрели работа при заредени машини. Представител на синдикатите беше купил три акции, но не беше регистриран, тъй като част от данните му били сгрешени. Така работниците не успяха да влязат на общото събрание и да запознаят акционерите с това, което се случва в производството. През следващата седмица икономическата комисия на парламента ще прави изслушване по казуса със спирането на завода.

Авторът притежава една акция от "Булгартабак холдинг". Статията е с информационен характер и не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

 

Работниците не знаят също така кой е истинският собственик на компанията, в която официално близо 80 на сто държи регистрираната в Австрия "БТ Инвест", която при приватизацията на "Булгартабак" през есента на 2011 г. бе на руската "Внешторгбанк", но после бе придобита от дубайската офшорка "Ти Джи Ай Мидъл Ийст" (TGI Middle East FZE). Тя пък продаде "БТ Инвест" на други две лихтенщайнски офшорки, а преди седмица отново се върна като акционер в тютюневата компания, купувайки дяловете на италианския бизнесмен Едоардо Миролио и на депутата от ДПС Делян Пеевски, за когото обаче се твърди, че всъщност стой зад "Ти Джи Ай Мидъл Ийст".

ОФИЦИАЛНА ПОЗИЦИЯ НА “БУЛГАРТАБАК-ХОЛДИНГ” АД

29.03.2016

Във връзка с разпространената информация от браншовите синдикати на КНСБ и КТ Подкрепа за предстоящи протестни действия, “Булгартабак-Холдинг” АД официално заявява следното:

Към днешна дата на служителите от “София-БТ”, чиито трудови договори ще бъдат прекратени, бяха отправени предложения за изплащане на обезщетения. Средният им размер е 15 000 лв., а за някои от тях ще надхвърли 35 000 лв., което многократно надвишава сумите за страната.

На дружеството бяха извършени надлежни проверки от Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“ и „Агенция по приватизация и следприватизационен контрол“.

С изплащането на предвидените обезщетения, ще спазим трудовото законодателство и договорените със синдикатите условия по колективния трудов договор, като целта ни е да подпомогнем освободените служители, до намирането на нови възможности за работа. Всички освободени служители ще могат да се регистрират в Агенцията по заетостта и да получават обезщетения за срок до 12 месеца. По-голямата част от тях ще получават и максималния размер на обезщетение по закон – 1520 лв. на месец.

За пореден път потвърждаваме, че въпреки големите загуби, които понасяме в създалата се ситуация, като отговорна компания, ще спазим всички изисквания на закона при прекратяването на трудови договори на служители от „София – БТ“ АД.

Подчертаваме, че временното преустановяване на дейността на “София-БТ” АД е заради драстичното намаляване на поръчките, негативната медийна кампания и изкуствено създадения висок репутационен риск за “Булгартабак” и свързаните с компанията дружества.

Именно затова смятаме, че синдикатите със своите действия пораждат излишно социално напрежение, без това да води до каквито и да било резултати. 

 

…………..

Състоянието на сектор “Тютюн” обсъдиха в Пловдив

1.4.2016 Стандарт,

Кръгла маса на тема "Български тютюн" се проведе вчера в "Тримонциум Принцес Хотел", гр. Пловдив. На срещата присъстваха представители на Министерство на земеделието, "Сокотаб България", "Секе-Кърджали" и "Първомай БТ". Домакини бяха Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ), Национална конфедерация на тютюнопроизводителите в България (НКТБ), Съюз на производителите на ориенталски тютюн (СПОТ) и Булгартабак. Кръглата маса беше продължение на проведената среща миналата седмица между НАТ, НКТБ, СПОТ и Булгартабак, на която бяха обсъдени актуални въпроси на сектор "Тютюн". Вчера бяха дискутирани темите за партньорско поведение, промените в Закона за тютюна и законодателната рамка за Организации на производители и индустрия. "Секторът ще се стабилизира и развива тогава, когато има спазване на добрите практики при производството, коректни партньорски взаимоотношения и обединяване на усилията на тютюнопроизводители, преработватели и производители на тютюневи изделия, за постигане на съответствие на търсене и предлагане относно качеството и количеството", каза Венцислав Чолаков, изпълнителен директор на "Булгартабак-Холдинг".

…………

Лукарски: Работници от “Булгартабак” са приели обезщетенията

Стандарт,

Повечето от работниците в цигарената фабрика "София БТ" са приели предложените им обезщетения за временния престой на фабриката. Това съобщи министърът на икономиката Божидар Лукарски пред bTV. По думите на министъра Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол е проверявала на два пъти "Булгартабак" през тази година – в началото й на 23 март заедно със синдикатите. Установено е, че в рамките на 5-годишния срок за несъкращаване на персонала са наети даже повече работници от задължението по договор. По същия начин стоял въпросът и с изискванията за пласиране и изкупуване на продукция.

……………

Състоянието на сектор “Тютюн” обсъдиха в Пловдив

Стандарт,

Кръгла маса на тема "Български тютюн" се проведе вчера в "Тримонциум Принцес Хотел", гр. Пловдив. На срещата присъстваха представители на Министерство на земеделието, "Сокотаб България", "Секе-Кърджали" и "Първомай БТ". Домакини бяха Национална асоциация на тютюнопроизводителите (НАТ), Национална конфедерация на тютюнопроизводителите в България (НКТБ), Съюз на производителите на ориенталски тютюн (СПОТ) и Булгартабак. Кръглата маса беше продължение на проведената среща миналата седмица между НАТ, НКТБ, СПОТ и Булгартабак, на която бяха обсъдени актуални въпроси на сектор "Тютюн". Вчера бяха дискутирани темите за партньорско поведение, промените в Закона за тютюна и законодателната рамка за Организации на производители и индустрия. "Секторът ще се стабилизира и развива тогава, когато има спазване на добрите практики при производството, коректни партньорски взаимоотношения и обединяване на усилията на тютюнопроизводители, преработватели и производители на тютюневи изделия, за постигане на съответствие на търсене и предлагане относно качеството и количеството", каза Венцислав Чолаков, изпълнителен директор на "Булгартабак-Холдинг".

…………..

Трябва нова стратегия за тютюнопроизводството

1.4.2016 Стандарт, "София БТ" временно спира заради намалени поръчки

 

http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_249131_bg.jpg

Венцислав Чолаков, изпълнителен директор на "Булгартабак Холдинг" АД

– Г-н Чолаков, защо дойдохте в този ден в Пловдив, при положение че в София работници от София БТ протестират?
– В Пловдив се събрахме с тютюнопроизводители и преработватели, за да обсъдим проблемите на нашия бранш. Смятам, че през последните 26 години тютюнопроизводството се развиваше по един хаотичен начин, нямаше ясна стратегия и визия. Именно затова се намира и в тази ситуация в момента. Нашата инициатива, която е подкрепена от всички тютюнопроизводители, е ние, браншът, да изработим концепция и стратегия за възстановяване на тютюнопроизводството в България. Не можем да чакаме някой от вън. Конкретна стратегия може да бъде измислена единствено от хората, които познават съответната индустрия и бранш.
– За колко време спира производството в "София БТ" ?
– Фабриката в момента е във временен престой с оглед на намалените поръчки. А те пък се случиха, за съжаление, след доста негативна медийна кампания от недоброжелатели срещу "Булгартабак".
– Изнасят ли се машини от "София БТ", както твърдят синдикати и работници?
– Не, машини не се изнасят. Това абсолютно не отговаря на истината.
– Загубени ли са безвъзвратно пазарите в Близкия изток?
– Всяка индустрия има своите специфики, нашата също. Близкият изток е регион, в който "Булгартабак" е продавал от 70-те години на миналия век. В същото време обаче е един чувствителен регион. Когато има обвинения, свързани с коя да е компания, когато се насочи прекалено много шум към който и да е, това неминуемо се отразява. Така се случи и с нас.
– Вярно ли е че "Булгартабак" изнася производство в Сърбия и Македония?
– Абсолютно не. Преди две години "Булгартабак" придоби една функционираща фабрика в Баня Лука, Сърбия. Идеята беше чрез нея да имаме по-добър достъп до т.нар ЦЕФТА пазари. За да изнася България натам, трябва да плаща огромни мита. Само за пример ако трябва да се изнесат цигари, произведени в България, към Сърбия, митото е 56%. Ако цигарите се произвеждат в Босна и Херцеговина, митото е 0. Така че това бе нормална крачка в нашия бизнес.
– Изпълнява ли си "Булгартабак" задълженията по приватизационния договор ?
– Компанията си знае задълженията по приватизационен договор и си ги изпълнява стриктно, на 100%. За последните 5 години ние сме предоставили множество факти за обемите тютюни, които сме изкупили. Осигурили сме над 4 500 работни места. Това са фактите, всичко друго са спекулации.

…………….

"София – БТ" е във временен застой, с оглед на намалелите поръчки

Новинар

16:06, 31 март 2016

София – Булгартабак” е във временен застой, с оглед на намалелите поръчки.

Това съобщи в Пловдив изпълнителният директор на "Булгартабак-Холдинг" АД Венцислав Чолаков. По думите му това е следствие от острата негативна медийна кампания. Той отрече всякакви твърдения, че от завода се изнасят машини и че производството е изнесено в Сърбия.

„Преди две години придобихме една фабрика в Сърбия, но с идеята там да имаме по-добър достъп до така наречените ЦЕФТА пазари, тъй като България трябваше да изнася там с големи мита. Митото за Сърбия в момента е 52 на сто", уточни Чолаков.

Той допълни, че това е нормална пазарна крачка на много компании. Чолаков коментира и пазарите в Близкия Изток. „Всяка индустрия има своята специфика, тютюневата – също”, каза Чолаков.

И допълни: „Близкият Изток е чувствителен регион, в който "Булгартабак" е продавал още от 70-те години на миналия век. Когато ставаме свидетели на обвинения, свързани с нашата компания и големия медиен шум, това неминуемо се отразява на пазарите, така се случи и с нас”.

Чолаков беше категоричен, че компанията си знае задълженията по приватизационния договор и ги изпълнява стриктно, на 100 процента. „За последните 5 години ние сме предоставили множество факти за обемите тютюни, които сме изкупили. Осигурили сме над 4500 работни места. Това са фактите, всичко друго са спекулации и твърдения”, добави Чолаков.

"Булгартабак-Холдинг" АД започна и серия от кръгли маси за обсъждане проблемите в тютюнопроизводството и изграждането на стратегия за развитието на бранша. Чолаков обясни, че през последните 26 години тютюнопроизводството в България се е развивало хаотично и е нямало ясна стратегия и визия.

По думите му именно затова в момента браншът се намира в тази ситуация. „Нашата инициатива, която е подкрепена от всички тютюнопроизводители, е в посока браншът да разработи стратегията и концепцията за възстановяването на тютюнопроизводството в България.

Конкретната концепция може да бъде извършена от хората, които познават съответния бранш", изтъкна Чолаков. Според него не е правилно всеки да бъде оставен да се оправя сам, а "Булгартабак", като национално отговорна компания инициира създаването на стратегия в бранша.

„По-добре би било и за бизнеса, ако се намери решение за тютюнопроизводството. Това е бранш с традиции и е важно да съществува и в бъдеще”, каза още Чолаков.

Той обяви, че серията от кръгли маси, която започва, ще бъде с представители както на преработвателите, така и на тютюнопроизводителите.

На тях ще се търсят обединителни варианти и решения за излизане от тежкото положение, в което се намира тютюнопроизводството у нас и защита на интересите на всички страни в бранша.

……………

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст