Откриха гроба на Аристотел

аристотел

Гръцки археолози съобщиха, че са открили гроба на Аристотел. Новината бе съобщена на конференцията "Аристотел – 2400 години" от археолога Костас Сисманидис, цитиран от държавната телевизия ЕRT.

"Открихме гроба, намерихме олтара, за който говорят древни документи, пътят, водещ към погребението", обясни Сисманидис.

Археолозите обясниха, че мястото е известно от 1996 г., но са били нужни 20 години разкопки, за да се съберат достатъчно факти, че наистина край Олимпиада на полуостров Халкидики е бил погребан мислителят.

Аристотел, ученик на Платон, е един от най-великите философи и учител на Александър Македонски. Аристотел е сред малкото личности в историята, изследвали почти всяка тема, достъпна за своята епоха. Съчиненията му са истинска енциклопедия на древногръцкото познание. Той умира през 322 г. пр Хр., след като създава всеобхватна философска система, обхващаща и сфери на съвременните дисциплини социология, логика и физика.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст