Марк Карни остава начело на Банк ъф Ингланд до 2019 г.

Марк Карни

Управителят на английската централна банка Марк Карни обяви, че ще остане на поста си до юни 2019 г., като по този начин прекрати спекулациите около бъдещето си.

През последните дни медиите на Острова съобщиха, че е възможностите пред гуверньора са да напусне институцията през 2018 г., или ще изкара пълен мандат до 2021 година.

Вчера той се срещна с премиера Тереза Мей, която изрази пълна подкрепа за оставането му начело на "Банк ъф Ингланд" възможно най-дълго.

В писмо до министъра на финансите Филип Хамънд Марк Карни обясни, че за него е чест да бъде управител на банката по-дълго, но подчертава, че няма да изкара пълен мандат поради лични причини.

На свой ред Хамънд приветства новината, като определи гуверньора като най-ключовата фигура за британската икономика извън политиката. Според финансовия министър Карни ще трябва да поддържа финансовата стабилност по време на преговорите с Брюксел за напускане на Европейския съюз.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Осезаема ли е разликата в битовите сметки спрямо миналогодишните ви разходи?

Подкаст