Дадоха 7 години затвор на Велко Генчев

Migration Image

Пазарджишкият окръжен съд осъди на 7 години затвор Велко Генчев, бивш изпълнителен директор на фирма Каучук АД, съобщиха от администрацията на съда. Той е признат за виновен за това, че в периода от 16 октомври 2001 год. – 02 декември 2004 г. в Пазарджик, в качеството си на длъжностно лице – член на Съвета на директорите и Изпълнителен директор на Каучук 97 АД – град Пазарджик, умишлено не е положил достатъчно грижи за ръководенето, управлението и стопанисването на повереното му имущество и от това е последвала щета за дружеството в особено големи размери – 1 503 436 42 лв. Осъден е на 5 години лишаване от свобода.

В периода 10-20 юни 2003 г. в София като длъжностно лице съзнателно е сключил с фирма МУРА ООД гр. Сапарева баня неизгодна сделка – замяна на пакет акции 226 000 броя, собственост на Каучук 97 АД, като неизгодността на сделката се изразява в извършването на замяната не по справедливата пазарна стойност. Нанесената щета е в размер на 4 702 111.74 лв. Осъден е на 6 години лишаване от свобода. В периода 17 януари 2005 – 04 април 2006 г. при условията на продължавано престъпление в Пазарджик и София в качеството си на длъжностно лице, умишлено не е положил достатъчно грижи за ръководенето, управлението и стопанисването на повереното му имущество като то се изразява в непредприемане на действия по събиране на вземания от длъжници на представляваното от него предприятие и на действия по установяване на реалната стойност на актив на търговското дружество.

Общият размер на последвалата вреда за акционерното дружество е в особено големи размери – 7 389 587.16 лв. Осъден е на 7 години лишаване от свобода. На подсъдимия е наложено едно общо най-тежко наказание в размер на 7 години лишаване от свобода при първоначален строг режим на изтърпяване. Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Апелативен съд – Пловдив в 15-дневен срок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст