Бойко Борисов обяви, че вече изпреварваме Румъния

Централeн военен клуб дискусия на тема „Заедно в сигурността. Ролята на България в общата европейска отбрана“. Бойко Борисов

Не се шуми много, но пак изпреварваме Румъния, както и през 2012 г и аз съм убеден, че 2018 г. в края ще сме извършили всичко, което ЕК иска. Това мнение изрази премиерът Бойко Борисов по повод публикувания доклад за напредъка на България по т. нар. механизъм за сътрудничество и проверка.

"Докладът си е обективен. От май месец насам има напредък", заяви той. Борисов обясни, че кабинетът знае, че България не е идеална. "Виждате в техническите параметри пише какво трябва да се довърши", посочи министър-председателят.

По повод излизането на БСП от парламента, Борисов каза, че те повтарят действия на ГЕРБ от преди две години. Тогава Мартин Шулц казал на Борисов, че няма нищо по-лошо от политиката на празния стол. "Сиреч това, което те правиха ние го правихме преди две години", припомни Бойко Борисов.

"Главчев не трябваше да си изпуска нервите", призна премиерът , но допълни, че напълно го разбира. "Аз за това избягвам да ходя. Човек трябва да има много здрави нерви, за да издържи на всички тези обиди и лъжи", обясни Борисов отсъствието си от пленарната зала.

Борисов говори пред журналисти при инспекция на ремонтните дейности на източната тангента на Софийския околовръстен път.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли отварянето на държавни магазини в пощите?

Подкаст