Българският тенисист Григор Димитров стартира с победа на двойки в Бризбейн 2018 година. Димитров и партньорът му от САЩ Райън Харисън се наложиха над австралийския дует Лейтън Хюит/Джордан Томпсън с 6-3, 1-6, 10-5 за 68 минути.
В тайбрека Гришо и Харисън поведоха с 9-3, след което Хюит и Томпсън спасиха два мачбола, но американецът сложи точка на спора от третия опит.
На четвъртфинала Димитров и Харисън ще играят отново с австралийци – Ник Кириос и Мат Рийд, които се наложиха на британеца Доминик Инглот и новозеландеца Маркъс Даниел с 1-6, 6-4, 10-7.













