Председателството на нашето недоволство

Протест срещу застрояването на Пирин....

Датата 11 януари 2018 г. ще се запомни като денят, в който България официално става председател на Съвета на ЕС, макар и ротационен. Но за мнозина това ще е ден, в който да изкажат своето недоволство от положението в страната и някои решения на управляващите.

Готовност за протестни действия в София заявиха природозащитниците, жителите на Банско и полицаите. Те не се вслушаха в призивите на управниците да не си веем кирливите ризи пред височайшите ни европейски гости. И като цяло се възползват от високата трибуна на българското председателството, за да бъдат чути, пък макар и от "полуглухите" европейски лидери.

Интересното обаче е, че всеки дърпа чергата към себе си. Например, зелените не искат застрояване в Пирин, а жителите на Банско искат втори лифт. Полицаите искат повече пари, а България е поела ангажимент да увеличи бюджета си за отбрана. Президентът Радев пък настоява да се развива отбранителна индустрия и способности по европейски образец.

Повече от очевидно е, че няма как да има за всички. Особено след като Борисов вече потуши недоволството в БАН и Софийския университет срещу сумата от близо 25 млн. лева.

Излиза, че правителството на практика е в разкрачен стоеж и дори най-големите познавачи на политическите врътки не са наясно на къде ще обърне премиерът.

Дали Бойко Борисов ще се съобрази с природозащитниците и ще влоши отново климата в управляващата коалиция и в частност отношенията с вицепремиера Валери Симеонов? Или пък ще запази обстановката на "Дондуков" 1 спокойна за сметка екообсада пред очите на европейските делегати? А как изобщо ще се справи с полицаите и техните искания? Ще назреят ли нови протести заради по-скъпата вода? 

Изобщо, както винаги въпросите са повече от отговорите. Ясно е само, че Борисов изпитва болки в китките. И точно преди неговия звезден миг. 

Ако самите вие искате да протестирате в София на 11 януари, побързайте, че място почти не остана!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст