Ще бъде разработено мобилно приложение за инвеститорите, както и денонощно виртуално деловодство за тях към Агенцията за инвестиции. Това заяви министърът на икономиката Емил Караниколов.
"Мобилното приложение ще бъде на различни езици, по този начин компаниите ще могат да се запознаят с пълната информация за условия за инвестиции. Картата, която подготвяхме още от миналата година, в която всеки инвеститор ще може да вижда какъв бизнес има на територията, разбита на региони в България, се подготвя", обясни Караниколов, цитиран от "Дарик".
Той поясни, че в момента свързват с картите, които имат от МОН, с цел всеки един инвеститор да вижда какви учебни заведения и университети съществува. Също и с Агенция по заетостта за да се вижда и какви свободни бройки и какви специалисти има.