САЩ запазват санкциите за Пхенян въпреки спирането на ядрените опити

кндр северна корея ракета

Президентът на САЩ Доналд Тръмп няма да предложи на Северна Корея съществено облекчаване на санкциите, преди Пхенян съществено да ограничи ядрените си програми. Това пише в. "Уолстрийт джърнъл", цитиран от Ройтерс.

"Когато президентът казва, че няма да повтори грешките от миналото, това означава, че Съединените щати няма да направят съществени отстъпки, като вдигане на санкции, преди Северна Корея да ограничи съществено ядрените си програми", заявил пред вестника висш представител на американското правителство.

Преди дни лидерът на Северна Корея Ким Чен Ун обяви, че страната му прекратява ядрените опити, защото вече няма нужда от тях.

В събота севернокорейският лидер каза, че страната му ще затвори своя полигон за ядрени изпитания, ще спре да прави такива тестове и ще прекрати изстрелванията на междуконтинентални балистични ракети.

Решението е било взето на заседание на Централния комитет на управляващата Корейска трудова партия.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст