Над 600 хиляди пътници са обслужени на летище „София“ през април

Летище София заминаващи пристигащи Терминал

Летище "София" бележи ръст по всички показатели през изминалия месец – пътници, самолетодвижения и обработени товари, съобщиха от превозвача.

Над 600 хил. пътници са били обслужени на летище "София" през април 2018 г. Това е увеличение от 7.6 на сто спрямо същия месец на миналата година. 60% от пътническия трафик е преминал през Терминал 2, а останалите 40% – през Терминал 1.

Пътниците по международни редовни линии са се увеличили с над 34 хил. души. Сред причините за това са увеличените полетни предложения по нови и вече обслужвани маршрути от и до летище София. Пътуващите с чартърни полети през изминалия месец са нараснали двойно заради великденските празници. Най- предпочитаните туристически дестинации за периода са били Анталия, Хургада и Санторини.

През април от летището са излетели и кацнали 5274 самолета, което е увеличение от 11% спрямо същия месец на 2017 г. Това се дължи на големия брой чартърни полети и на увеличените честоти и новооткрити дестинации от началото на лятното разписание.

През март са обработени общо 1770 тона товарни и пощенски пратки, което е ръст от 9.1%.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст