Предизборната кампания започна, врагът е общ и неясен
По какво се познава, че у нас предстоят избори? По няколко отличителни и константни белега. Когато обещанията завалят като пролетен дъжд на фона на уличен ропот заедно с искания за оставки. Когато в парламента почнат да си играят на "тука има-тука нема" кворум. Когато от ГЕРБ заговорят за стабилност (междувременно предотвратявайки "кървави" проектопреврати), от БСП заразмахват декларации, от ДПС се заусмихват, а Волен Сидеров се намръщи в поредния си боен филм. И ето на – предизборната кампания вече е започнала. Очаквайте всичко по темата в новия ни брой!
Клати ли се столът на главния архитект на София?
В последните дни един пост в социалните мрежи получава все по- сериозно одобрение. Текстът му звучеше дословно така: "Когато цар Фердинанд решил да прави София европейска столица, си докарал архитект от Виена, а не си го взел от Червен бряг." Зевзеци дори добавиха "защото не е имало "подходящ" кандидат от Мало Конаре“…Всичко по темата ще намерите в новия брой на „БАНКЕРЪ“.
Държавата дари Гергов с 43 милиона
Държавата и общините се оказват безсилни да се справят със схемите на великите ни "бизнесмени приватизатори". Още сърбаме попарата на нашенските "модели" на раздържавяване и продължаваме да плащаме на хората, които успешно успяха да се впишат в кохортата на получателите (а често и ликвидаторите) на държавните активи, за да напълнят доволно собствените си джобове. Поредният пример за умението на един от тях да извие ръцете на държавата, за да се облажи с нови близо 43 млн. лв., е "великият" пловдивски хитрец Георги Гергов. Вижте в новия "БАНКЕРЪ"!
Емоции на пазара на черно злато
Най-едрите търговски къщи в света обявиха на 10 октомври, че не прогнозират спад на петролните котировки под 65 щ. долара за барел и предвиждат евентуален пробив нагоре – над 100 долара за барел през 2019-а заради щатските санкции срещу Иран. Тазгодишният ръст на цените на черното злато е провокиран от очакванията, че наказателната акция на Вашингтон срещу Техеран ще тества производствените възможности на страните членки на ОПЕК и на техните партньори извън картела. В резултат базовият сорт "Брент" поскъпна през миналата седмица до 86.74 щ. долара за барел – най-високата котировка от 2014-а насам. Повече в „БАНКЕРЪ“.