Броени месеци преди планирания развод между Британския остров и Брюксел, и свързаните с него неизвестни големи щатски инвестиционни банки планират да „отзоват“около 250 млрд. евро от балансовите си активи от Лондон към Стария континент. Включително голяма част от търговията на деривати с европейски клиенти, твърдят пожелали анонимност лица. Просто защото трябва да получат благословията на финансовите регулатори, намекнали неотдавна, че искат да видят повече функции по управлението на риска, прехвърлени в Европейския съюз след BREXIT.
"Джей Пи Моргън Чейз", "Голдмън Сакс груп", "Моргън Стенли" и "Ситигруп" вече обявиха, че ще превърнат франкфуртските си офиси в хъбове за ЕС и ще увеличат десетократно активите на поделенията си във финансовата столица на Германия. "Бенк ъф Америка Мерил Линч" пък е предпочела Париж да бъде неин европейски център.
По официални данни, подадени към регулаторните органи, "Джей Пи Моргън" държи активи за 310 млрд. щ. долара в поделението си в Лондон (от общо 2.5 трлн. долара към края на 2017-а), които ще бъдат насочени към Франкфурт. "Дойче банк", чиито активи са били в размер на общо 1.48 трлн. долара към 31 декември 2017-а, може да премести поне 300 млрд. долара във финансовото сърце на Германия. Макар че американските банки вероятно ще осъществят най-мащабното прехвърляне на балансови активи към Франкфурт в резултат на BREXIT, градът е избран за техен европейски хъб и от техни конкуренти с по-дребни амбиции като "Стандард чартърд", "Ю Би Ес" и "Номура".
Към края на септември 2018-а в Германия е имало 143 чуждестранни банки с комбинирани активи за 1.14 трлн. евро, по сметки на Бундесбанк.