Военни обезвредиха невзривен боеприпас тип „лимонка“ край Провадия

граната

Специалисти от Военноморските сили са обезвредили открит в село Венчан, община Провадия невзривен боеприпас, съобщиха от щаба на ВМС. Граната тип „лимонка“ е открита в събота. След разпореждане от началника на отбраната, със заповед на командира на Военноморските сили контраадмирал Митко Петев е сформирана група за разузнаване, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси.

За ръководител на групата, съставена от военнослужещи от флотилия бойни и спомагателни кораби е назначен капитан трети ранг Красимир Дамянов. Групата извършва преход до района, където е открит боеприпасът.

При огледа е установено, че това е отбранителна граната, без запалка, от непознат тип, уточняват от ВМС.

В късния следобед на деня опасният боеприпас е унищожен, с отцепване на района и при стриктно спазване на мерките на безопасност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст