Божидар Андреев спечели титлата в категория до 73 кг. на европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми (Грузия). Той записа рекорд на Стария континент в изтласкването – 192 кг. и двубой от 345 кг..
Андреев взе бронз в изхвърлянето с постижение от 153 кг. и злато в изтласкването със 192 кг.
Той и неговият треньор Пламен Братойчев донесоха първо злато за България от 2014 г. насам.
Втори остана Брикен Калия (Албания) с двубой от 339 кг, а бронзът бе за Вадин Лихарт (Беларус) с 335 кг.















