Десет задържани за телефонни измами, щетите надхвърлят 300 бона

ветово

Десет души са задържани при спецакцията срещу организирана група за телефонни измами, стана ясно днес от изявление на заместник- главния прокурор Иван Гешев.

Те са арестувани за шест престъпления, извършени в периода декември 2018 – август 2019 г., за сумата от над 300 000 хил. лв. Осем от задържаните са били заловени на територията на град Ветово, а останалите двама са от други населени места в България. Шестте случая са медийно известни. Единият е за измама в размер на 130 000 лв., взети от възрастен мъж в София. Друг е за 11-годишно дете от Стара Загора, което било прилъгано да даде 40 000 лв. на „муле“ на групата. Сред задържаните има както лица, за които се смята, че са намирали и манипулирали жертвите, така и куриери. Ветово е блокирано от полиция и жандармерия.

Гешев каза, че това е третият случай през последните шест месеца срещу подобен вид престъпни групи. Той допълни, че Ветово е едно от местата с концентрация на хора, които се занимават с този вид престъпления.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли разполагането на американски самолети-цистерни на военното летище в Безмер?

Подкаст