Меркел и Путин преговарят в Москва

Путин

В Кремъл започнаха преговорите между руския президент Владимир Путин и германската канцлерка Ангела Меркел, която пристигна на посещение в Москва в събота.

Путин благодари на Меркел за визитата, която според него дава възможност да бъдат обсъдени най-острите въпроси. В началото двамата размениха няколко фрази на немски.

"Ние с вас сме в постоянен контакт, занимаваме се и с вътрешни проблеми – икономически и политически, и с международни. Искам да ви благодаря, че приехте нашата покана и пристигнахте за обсъждане на всички тези въпроси. Сред тях има и най-остри, върху които ние, както разбирам, ще съсредоточим основното си внимание", заяви Владимир Путин в началото на срещата.

Меркел от своя страна благодари на домакина си за поканата.

"Имаме цял списък от различни теми, за които бих желала да поговоря с вас. Това са и двустранни теми, и теми от международния дневен ред, които представляват интерес за нашите две страни", каза Меркел, като посочи две от тях – положението в Либия и Сирия.

Меркел е придружена от германския външен министър Хайко Маас.

Маас провежда паралелни преговори с руския външен министър Сергей Лавров

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст